Not a member? Register now!
Announcements
Manga returns! Catch up with the details. Enjoy downloading, translating, and scanlating manga HERE legally!
Like us on Facebook, follow us on Twitter! Celebrate another year with MH and read our yearbook.
Manga News: Check out this week's new manga (8/25/14 - 8/31/14).
Forum News: Visit new sections for Nisekoi and Kingdom!
Translations: Gintama 507 (2)
New Reply
Page 10 of 70 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 ... LastLast
Results 136 to 150 of 1045

Thread: Romanian Community - Drumurile noastre toate, se vor intâlni....pe MH! Bine ați venit!

Registered User 初心者/ Shoshinsha / Beginner WordlessDemon's Avatar
    Country
    Italy
    Post Thanks / Like

Re: Romanian Community - Drumurile noastre toate, se vor intâlni....pe MH! Bine ați venit!

Fullbring arc a fost chiar fain sper doar ca nu o sa dispara, as mai vrea sa ii vad si pe vaizard din nou. Naru am zis de cand a inceput cu mini rasenshuriken ma cam lasat as fi vrut sa vad mai mult din sage mod si nu sa schimbe puteri in tot de una sau sa isi inventeze altele. Acum cam stau numa prin forumurile de seinen o sa intru si in forumurile di shonen xd, btw io vroiam sa imi pun lista manga (site extern baka- updates) in sign dar nu stiu daca pot sau nu...

Registered User 上級員 / Jyoukuuin / Sr. Member noVaLue's Avatar
    Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

Re: Romanian Community - Drumurile noastre toate, se vor intâlni....pe MH! Bine ați venit!

Din ce oras/localitate sunteti de origine din romania?
    Code:
    No Signature, because it's one.

Hound of Shadow 伝説メンバー / Densetsu / Legendary Member benelori's Avatar
    Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Se poate sigur...baka updates e un site pe care il folosim des aici pe MH...

Faza cu signature e sa nu contina linkuri unde trebuie sa platesti ceva...MH este un site ce se ocupa cu treburi care sunt pe gratis....

Si sign trebuie sa fie limitate ca marime...dar chestia cu marimea e mentionata acolo unde vrei sa-ti pui sign

---------- Post added at 08:59 PM ---------- Previous post was at 08:59 PM ----------

Eu sunt din Cluj.o/

Registered User 英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member g0dzax's Avatar
    Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Eu sunt din Iasi...si stau in Iasi.

Hound of Shadow 伝説メンバー / Densetsu / Legendary Member benelori's Avatar
    Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Quote Originally Posted by g0dzax View Post
    Eu sunt din Iasi...si stau in Iasi.
    Zici asta de parca ar fi sfarsitul lumii

Country
    Italy
    Post Thanks / Like

Resita (100km timisoara), btw am pus lista xD

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Quote Originally Posted by benelori
    Zici asta de parca ar fi sfarsitul lumii:P
    Nu-i sfarsitul lumii dar nici departe nu e.Macar de as fi stat in oras pe bune,dar asa stau intr-un fel de sat(spun fel de sat ca sunt si blocuri si numai vile pe aicea,de zici ca e zona rezidentiala),care e extrem de aproape de oras,mai exact strada pe care stau eu este limita invizibila intre oras si sat.Din cauza asta am si ras,ca au venit si au pus nume la strada Strada Padurii si au venit altii si au numit-o si Strada Arinis lol.Asa ca,jumate de strada e Strada Padurii si jumate e Arinis.Nu m-as plange daca as avea asfalt (stau la cativa metri de strada principala,ce naiba) si daca nu ar fi atatia caini maidanezi!!!!Imi risc gatul de fiecare data cand ies seara din casa :\ .

Country
    Italy
    Post Thanks / Like

Quote Originally Posted by g0dzax View Post
    Nu-i sfarsitul lumii dar nici departe nu e.Macar de as fi stat in oras pe bune,dar asa stau intr-un fel de sat(spun fel de sat ca sunt si blocuri si numai vile pe aicea,de zici ca e zona rezidentiala),care e extrem de aproape de oras,mai exact strada pe care stau eu este limita invizibila intre oras si sat.Din cauza asta am si ras,ca au venit si au pus nume la strada Strada Padurii si au venit altii si au numit-o si Strada Arinis lol.Asa ca,jumate de strada e Strada Padurii si jumate e Arinis.Nu m-as plange daca as avea asfalt (stau la cativa metri de strada principala,ce naiba) si daca nu ar fi atatia caini maidanezi!!!!Imi risc gatul de fiecare data cand ies seara din casa :\ .
    Asta imi aminteste de romania, cand si sa iesi pe strada tre sa iti risti gatul LOL

MH Senpai 有名人 / Yuumeijin / Celebrity sakura-aneki's Avatar
    Country
    Fire Nation
    Post Thanks / Like

oooooooooooooo fresh meat!!! Salutari tuturor!!!
    Demon misto stai in italia! In ce localitate? Am si eu rude si prieteni p-acolo. Bunica-mea sta in Arezzo iar prietenii sunt imprastiati prin diferite localitati xD

mama din ce in ce mai multi romani pe MH , imi place <3 la mai multi!!!!

---------- Post added at 09:23 PM ---------- Previous post was at 09:19 PM ----------

beeenneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

/tackle hug

TAT

waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhh I miss chuuuuuuuuuuu TAT

bleh I freaking hate having a job TAT ma epuizeaza atat psihiccat si fizic si cand ajung acasa sunt atat de obosita incat nu pot sa mai fac nimic , abea daca mai intru pe net.... TAT
    hope to see you on skype [desi daca intru nu cred ca stau prea mult ca sunt super obosita as usual...]

cat despre restu integrati-ma si pe mine in discutiile voastre ca sa nu fiu doar lurker xD ca asa daca vorbiti doar de manga eu nu citesc deci n-am cu ce participa )

Country
    Italy
    Post Thanks / Like

Hellow, eu is la vreo 20 km de milano *_*, the more the merrier

Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

Eu sunt din Iasi, traiesc in Belgia ... zi godzax care iesire din iasi ? cea inspre bucium?

Eu zic ca e destul de normal voi nus daca ati citit ultimul script scos si trados, defapt e capitolul intreg fara imagini
    Code:

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Nu dinspre Bucium...total opus,spre Miroslava(in caz ca nu stii unde e,poate stii unde e Belvedere,la drumul spre Cug,de acolo o iei direct pe langa Belvedere in sus si o sa ajungi in Miroslava in vreo 5 minute(de mers cu masina)).

Nu citesc niciodata spoilerele,fiindca ma fac sa vreau capitolul si mai repede si e un fel de "tease" cand vad spoilere care ma scoate din minti.Prefer sa imi rod unghiile asteptand capitolul ).

Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

noi incercam sa, facem 200 de pagini cu comunitatea romana, incercam sa vedem care si de unde vine .... prin ce vanturi si furtuni a ajuns aici
    fiind moderator pe alt forum, watch down, pentru ca am curaj aneki incerc sa animez si aici discutiile ii adunam pe toti de pe forum ( facem foc de tabara, si punem MH la cale)
    Code:

Country
    Italy
    Post Thanks / Like

Quote Originally Posted by sakura-aneki View Post
    oooooooooooooo fresh meat!!! Salutari tuturor!!!
    Demon misto stai in italia! In ce localitate? Am si eu rude si prieteni p-acolo. Bunica-mea sta in Arezzo iar prietenii sunt imprastiati prin diferite localitati xD

mama din ce in ce mai multi romani pe MH , imi place <3 la mai multi!!!!

---------- Post added at 09:23 PM ---------- Previous post was at 09:19 PM ----------

beeenneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

/tackle hug

TAT

waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhh I miss chuuuuuuuuuuu TAT

bleh I freaking hate having a job TAT ma epuizeaza atat psihiccat si fizic si cand ajung acasa sunt atat de obosita incat nu pot sa mai fac nimic , abea daca mai intru pe net.... TAT
    hope to see you on skype [desi daca intru nu cred ca stau prea mult ca sunt super obosita as usual...]

cat despre restu integrati-ma si pe mine in discutiile voastre ca sa nu fiu doar lurker xD ca asa daca vorbiti doar de manga eu nu citesc deci n-am cu ce participa )
    tu ce tip de manga citesti?

Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

stiu unde e am stat 8 ani in Iasi , macar atat sa stiu si eu iesirile din iasi daca( pe langa taote cartierele care le colindam de dimineata pana seara) jucam ascunsa/prinsa pe cartiere (copilarie frumoasa)

---------- Post added at 08:37 PM ---------- Previous post was at 08:36 PM ----------

PS: daca-mi aduc aminte din ce am citit repede ... aneki esti din bucuresti nu?
    Code:

New Reply
Page 10 of 70 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 ... LastLast