Not a member? Register now!
Announcements
Manga returns! Catch up with the details. Enjoy downloading, translating, and scanlating manga HERE legally!
Like us on Facebook, follow us on Twitter! Celebrate another year with MH and read our yearbook.
Manga News: Check out this week's new manga (8/25/14 - 8/31/14).
Forum News: Visit new sections for Nisekoi and Kingdom!
Translations: One Piece 757 by cnet128 , Bleach 593 by cnet128 , Gintama 507 by kewl0210
New Reply
Page 16 of 70 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast
Results 226 to 240 of 1045

Thread: Romanian Community - Drumurile noastre toate, se vor intâlni....pe MH! Bine ați venit!

Registered User 上級員 / Jyoukuuin / Sr. Member noVaLue's Avatar
    Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

Re: Romanian Community - Drumurile noastre toate, se vor intâlni....pe MH! Bine ați venit!

E interesant fata de celelalte mangauri/ manhaw uri citite ... eu chiar am fost destul de surprins... am citit cele 210 capitole, salivand nu alta. In plus comedia, provocata de personajul Rai, dar si aptitudinile sale sunt foarte bine alese... Cat am putut rade pentru tutoriale, dar si pentru faptul cand zicea sa ingenuncheze, in batai
    Code:
    No Signature, because it's one.

2. Like 1 Member(s) likes this post
    MH Senpai 有名人 / Yuumeijin / Celebrity matzik1212's Avatar
    Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Re: Romanian Community - Drumurile noastre toate, se vor intâlni....pe MH! Bine ați venit!

Da te inteleg asa si eu .... pot sa spun ca am citit manhwa asta aproape fara intrerupere asa am fost de fascinata de poveste si nu in ultimul rand de arta + e toata color si desenele sunt minunate , Rai e asa de vis
    Cred ca cel mai amuzant caracter este cu siguranta Franky , tipul ala e f tare sincer mai ales partea lui sadica si rasul diabolic , ce sa mai imi face placere sa vad relatia dintre el si cei 3 catelusi (Takeo, Tao si M21) si obsesia lui pt curetenie LOL

4. Like 1 Member(s) likes this post
    Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

Exact nu pot sa zic care mi-a placut mai mult pentru ca toti au stilul lor care te atrage, Franky nu numai ca e sadic dar si caracterul sau care pare un ingeras, si deodata scoate dintii de vampir :X desi e uman
    Code:

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Da da asta e fascinant la el ...hmm si ce parere ai despre Cereberus guys .... cred ca o sa faca ceva probleme si ma astept la unele destul de mari din moment ce sunt garzile personale ale unui elder

Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

Pai Cereberus, cred ca vine de la Cerebelus sau ceva de genu. El cauta tinerete fara batranete si viata fara de moarte ( + power). Fata de cei 2 "inspectori", care cauta adevarul ... Ceilalti mi se par cam badarani, care doar fight fight fight stiu..
    Code:

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Hmm sincer inspectorii aia ma cam calca pe nervi ,sunt curioasa sa vad ce e de capul lor pt ca daca sunt slabi atunci nu inteleg de ce sunt atat de frustrati de ce se intampla .

*yawn * mi s-a facut cam somn asa ca o sa ies , dar o sa mai revin aici , mi-a facut placere mica noastra conversatie noVaLue
    Pe data viitoare bye bye!

9. Thanks 1 Member(s) thanked this post
    Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

Eu as zice ca aia sunt contra lui Cereberus... Eu cred ca isi vor face echipa, Franky si Rai ... vor achizitiona oameni modificati

Conversatiile pot fi pe orice domeniu Adelina (cred, ah am si verificat, e genial ca l-am retinut numele) Atat timp cat cunosc (sau face parte din viata fiecaruia)
    Code:

Hound of Shadow 伝説メンバー / Densetsu / Legendary Member benelori's Avatar
    Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Quote Originally Posted by noVaLue View Post
    Eu nu va cunosc, si mie frica sa nu exagerez cu prostiile... daca ajung pe partea cealalta la limita ( undeva la - infinit) nu aveti decat sa-mi ziceti. Pot fi poarte serios, fara glume in program ... Ma vand bine nu?

---------- Post added at 08:03 PM ---------- Previous post was at 08:02 PM ----------

Atunci e bine cum am zis prima data, si eu care ziceam ca te stie mai bine benelori , facea misto de mine (
    Cu prostiile...aici....e bine sa exagerezi

---------- Post added at 03:42 AM ---------- Previous post was at 03:41 AM ----------

Urmatorul capitol la bleach pun un pronostic pe faza ca,
    Spoiler show
    Nu prea cred...copilu ala a zis ca exista a restrictie in ceea ce il priveste pe Kuugo...deci el nu poate sa faca nimic....eu cred ca cel mai important om in toata chestia asta va fi Urahara...

---------- Post added at 03:43 AM ---------- Previous post was at 03:42 AM ----------

Quote Originally Posted by sakura-aneki View Post
    bene e un mare mistocar

las ca-i dau eu lui cand vine in buc xD
    tocmai m-a facut baba!!!!!

/spanks bene
    Haha...ce-mi dai...I believe in U...I have a thing for oldies

---------- Post added at 03:45 AM ---------- Previous post was at 03:43 AM ----------

Pacat ca nu facem reuniuni asa seara mai multi, discutam, una alta ... ne descarcam de problemele care le-am acumulat pe ziua respectiva. at 08:15 PM ---------- Previous post was at 08:12 PM ----------[/SIZE]
    Dar eu nu am probleme...

---------- Post added at 03:45 AM ---------- Previous post was at 03:45 AM ----------

Quote Originally Posted by matzik1212 View Post
    eu deja am mai putin de-o luna si imbatranesc cu inca un an deja simt cum imi apar ridurile *sigh..*
    Timpul trece asa de repede cand citesti o manga sau vezi un episod de Naruto sau Bleach sau One Piece
    Incearca Hunter x Hunter

---------- Post added at 03:46 AM ---------- Previous post was at 03:45 AM ----------

[desi e un dracusor copilul ma adora]
    I sense pride and even a glimpse of love

---------- Post added at 03:48 AM ---------- Previous post was at 03:46 AM ----------

II URASC P-ASTIA DE LA RDS!

de cand am venit acasa immi pica netul din 5 in 5 secunde!!!!!!!!!! PLM!!!!!!!!!!!!!!!
    Same here dammit....bine...ios pe wireless....but still

---------- Post added at 03:49 AM ---------- Previous post was at 03:48 AM ----------

Quote Originally Posted by g0dzax View Post
    Nu-ti place sa-ti faci singur de mancare?!I enjoy making my own food ^_^ ,in special am invatat sa fac oua prajite bune,impreuna cu niste cartofi prajiti,cateva felii de salam si de rosii si poate niste masline negre si iti faci o masa pe cinste...am mai invatat sa fac aproape toate mancarurile obisnuite (gen bors,salata de rosii,pizza,clatitte...you name it ) ).
    Ai uitat de ceai, si supa la plic

---------- Post added at 03:50 AM ---------- Previous post was at 03:49 AM ----------

Eu trebuie sa ma retrag caci maine la 6 jumate trebuie sa fiu in picioare.Teza la engleza,test la informatica,ascultare la romana...it's gonna be a lovely day ! Anyway,noapte buna!
    Ascultare....wut is it? Un fel de examen oral?

---------- Post added at 03:54 AM ---------- Previous post was at 03:50 AM ----------

@Noblesse....eu am inteles ca aia 4 se numesc Cerberus...adica cainii de paza cu trei capete din mitologia greaca...deci e cam normal ca stiu numai sa lupte....cred....dar arata binem costumele sun bine realizate....

Si Rai...e spectaculos...mie cel mai mult mi-a placut faza cand nu a stiut cum sa deschida o usa, si faza cu SMS-urile....EPIC

Gata pe ziua de azi...ne mai vedem

MH Senpai 有名人 / Yuumeijin / Celebrity sakura-aneki's Avatar
    Country
    Fire Nation
    Post Thanks / Like

Quote Originally Posted by matzik1212 View Post
    Ha ha nici mie nu prea imi merge bine net-ul si surpriza sunt tot pe RDS ....i'am chemat de vreo cateva ori sa-i faca ceva da nu merge deloc bine
    imi vine sale rup dintii
    M-am enervat ieri si am zis hai sa sterg connectiunea si s-o refac, it usually works.
    Ghici ce

dupa ce am sters-o

nu mi-am mai gasit foaia cu username ul si parola

tot n-am gasit-o , dar am avut noroc ca vechiile username si parola merg [am schimbat contractul pe numele meu si d-aia am user si parola noua ]

bine ca merg astea vechi inca xD
    da tot pica din 5 in 5 minute....

---------- Post added at 10:43 AM ---------- Previous post was at 10:40 AM ----------

Imi dau seama ca e un chin cu ei, mai am cativa prieteni in ro care se plang din cauza lor. Si aici internetul meu face figuri.
    Imi vine sa iau piciorul sa il bag pe gat,
    Sa-i iasa pe fund ca un copilas in kkt ...
    Sa-i calc in picioare,
    Sa scutur cu ei covoare ...
    Forum sa nu-si creeze,
    Pentru ca voi fi primul sa posteze,
    Dezamagirea zilnica
    Care provoaca isterie venerica
    Intrari si scoateri
    Pe aici si pe alocuri
    Chiar obiectele muncii sunt extenuate
    Cand netu se taraie pe coate
    ... si pot continua...

Pai nu am avut niciodata sansa sa te vad, iar eu cum nu ma cred pe mine cand zic ca is vai de capu meu...dar pe tine

Al 100 lea post are farmec
    cand vine vorba de mine sunt destul de realista xDDD

imi place ca toata lumea de aici se plange de net xDDD nu numai eu xDDD

---------- Post added at 10:43 AM ---------- Previous post was at 10:43 AM ----------

ce n-as da am eu netul de la rds lol

e mult mai bun decat un stick de internet,care downloadeaza cu 2-3 kb/s :\ nu mai zic ce "rapid" deschide paginile...
    mama te inteleg perfect!! in ultimele 4 luni am intrat pe net de pe un stick de cacao .... groaznic , cele mai nasoale 4 luni din viata mea!!! XDDD

---------- Post added at 10:44 AM ---------- Previous post was at 10:43 AM ----------

. aneki nu esti obligata sa-mi arati vreo foto, fiecare se dezamageste singur , asa ne consolam noi cand ceilalti nu ne iubesc
    nu ma deranjeaza. Da vezi ca am una la poza de "profil" XDDD da click pe aviu meu or something

desi nu prea se vede mai nimic in ea xDDDDDDDDDDDDD

---------- Post added at 10:49 AM ---------- Previous post was at 10:44 AM ----------

Vorbea cineva de Noblesse ?! ,inca n-am avut placerea sa citesc acel manga,in vacanta de iarna imi voi face timp si o sa-l citesc sa vad cum e.

Eu trebuie sa ma retrag caci maine la 6 jumate trebuie sa fiu in picioare.Teza la engleza,test la informatica,ascultare la romana...it's gonna be a lovely day ! Anyway,noapte buna!

bafta maine god!! Adica azi XDDD hope you did well!

---------- Post added at 10:58 AM ---------- Previous post was at 10:49 AM ----------

Quote Originally Posted by benelori
    Haha...ce-mi dai...I believe in U...I have a thing for oldies

---------- Post added at 03:45 AM ---------- Previous post was at 03:43 AM ----------

I sense pride and even a glimpse of love

Gata pe ziua de azi...ne mai vedem
    oldies?!?! I'm just one year older than you!!!!!!!!!! FFFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUU TAT
    /pouts

ya kno what? I'm 16!!!!!!! HA!
    I lied about my age xDDD

buh ..I'd wish xD

but yea I kinda got attached to the kid , even though I can't wait to find a new job!
    Last edited by sakura-aneki; November 24, 2011 at 04:01 AM.

13. Like 2 Member(s) likes this post
    Country
    Romania
    Post Thanks / Like

:headache....

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Ha ha da nasol sa stergi conexiunea si sa nu mai gasesti foaia
    Si la mine cand au venit astia de la RDS mi-a luat ceva timp sa o gasesc , se mai uitau si ciudat la mine probabil nu intelegeau de ce nu m-am gandit sa o caut inainte pt ca era evident ca o sa am nevoie de ea ..

Quote Originally Posted by benelori View Post

Incearca Hunter x Hunter
    Hmm sti chiar ma gandeam sa incerc manga asta de ceva vreme dar inca n-am avut curaj
    Si e ceva de capul ei ?

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Hmmm....eu zic ca da...si eu cred ca e una dintre cele mai bune shounen-uri care exista acum...autorul e cel care a creat si Yu Yu Hakusho, deci stii ca o sa vezi o multime de creaturi si designuri de personaj ciudate...o sa ai probleme cu arta cateodata, pentru ca autorul a avut perioade in care a fost bolnav, si toata arta arata ca niste schite...

Dar in afara de asta eu cred ca e genial...sistemul nen(care e un fel the aura gen chakra, reiatsu...), ideea de Hunter, si personajele sunt geniale IMO

17. Thanks 1 Member(s) thanked this post
    Registered User 英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member g0dzax's Avatar
    Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Hi to you all.

Thank you all for all the good wishes,poate de asta ziua de azi a mers cum nu se poate mai bine.Desi am lipsit 2 luni de la scoala si ar fi trebuit sa fiu paralel la teza la engleza,am terminat in 20 minute eseul de 2 pagini(my favourite holiday destination...lol) si in 10 minute partea de gramatica ...am predat la si jumate teza la profesoara,care cand a vazut era ceva in gen O.O "wtf you've got to be kidding me",a corectat-o pe loc si am scos un 9,50 xD gresisem la 2 sub puncte la gramatica...-_-' ,in sfertu de ora care a ramas,am ajutat niste colegi la partea de gramatica (flying paper ftw!) care se pare ca a fost grea ?! (didn't even notice that lol).In schimb,colegii mi-au explicat la info cum sta oleaca treaba cu subprograme,si desi nu am inteles pe deplin,am inteles oleaca din ce ar trebui sa inteleg(inteleg ca nu puteti intelege ce am vrut sa zic lol)...

La info nu am dat test,m-a scos la tabla si dupa momentu initial de panica,m-am relaxat si m-am straduit sa fac o problema...si am facut-o corect si am luat un 10...desi mai apoi am aflat,ca problema respectiva era una extrem de simpla! wtf,mie mi s-a parut hardcore...(se da un nr intreg cu 9 cifre,sa se afiseze toate cifrele pare folosind un algoritm...daca nu trebuia sa fac cu algoritm,ci pe stil vechi [cu void main () ] stiam sa o fac,dar asa nu am utilizat void main() ci void (long n) si aicea incepusera problemele...anyway I'm happy with the 10.)

Ascultare....wut is it? Un fel de examen oral?
    Aaaa...am avut un eseu de 2 pagini de demonstrat ca "Chirita in provintie" era o comedie...pe langa ca am citit eseul,m-a intrebat fel de fel de lucruri despre opera si sa dezvolt(gen titlu,tema etc.) so yeah,un fel de examen oral...that's our teacher -_-'.

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Hi to you all.

Thank you all for all the good wishes,poate de asta ziua de azi a mers cum nu se poate mai bine.Desi am lipsit 2 luni de la scoala si ar fi trebuit sa fiu paralel la teza la engleza,am terminat in 20 minute eseul de 2 pagini(my favourite holiday destination...lol) si in 10 minute partea de gramatica ...am predat la si jumate teza la profesoara,care cand a vazut era ceva in gen O.O "wtf you've got to be kidding me",a corectat-o pe loc si am scos un 9,50 xD gresisem la 2 sub puncte la gramatica...-_-' ,in sfertu de ora care a ramas,am ajutat niste colegi la partea de gramatica (flying paper ftw!) care se pare ca a fost grea ?! (didn't even notice that lol).In schimb,colegii mi-au explicat la info cum sta oleaca treaba cu subprograme,si desi nu am inteles pe deplin,am inteles oleaca din ce ar trebui sa inteleg(inteleg ca nu puteti intelege ce am vrut sa zic lol)...
    ...cumva, cumva...
    Quote Quote:
    La info nu am dat test,m-a scos la tabla si dupa momentu initial de panica,m-am relaxat si m-am straduit sa fac o problema...si am facut-o corect si am luat un 10...desi mai apoi am aflat,ca problema respectiva era una extrem de simpla! wtf,mie mi s-a parut hardcore...(se da un nr intreg cu 9 cifre,sa se afiseze toate cifrele pare folosind un algoritm...daca nu trebuia sa fac cu algoritm,ci pe stil vechi [cu void main () ] stiam sa o fac,dar asa nu am utilizat void main() ci void (long n) si aicea incepusera problemele...anyway I'm happy with the 10.)
    Si cum l-ai facut pana la urma? Tot imparteai la 10 nu?
    Quote Quote:
    Aaaa...am avut un eseu de 2 pagini de demonstrat ca "Chirita in provintie" era o comedie...pe langa ca am citit eseul,m-a intrebat fel de fel de lucruri despre opera si sa dezvolt(gen titlu,tema etc.) so yeah,un fel de examen oral...that's our teacher -_-'.
    Aha...ma gandeam eu...faza e ca nici n-am auzit termenul de ascultare la lb romana pana acum...De obicei partile de Listening chiar au legatura cu ascultarea...si eram sceptic ca voi ascultati CDuri la ora de romana

Registered User 英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member g0dzax's Avatar
    Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Si cum l-ai facut pana la urma? Tot imparteai la 10 nu?
    Pai,mai bine scriu codu pe scurt,ca e scurt )

void par(long n)

if (n!=0) { if ((n%10)%2==0) { cout<<n%10<<" ";
    n=n/10;
    par (n);
    }
    Verificam daca ultima cifra era para,daca da o afisam...nu intelegeam faza cu par (n),pana mi-o explicat colegii ca insemna ca apelezi functia,adica o ia de la capat...
    Lol aia e tot ce trebuia scris...era si include iostream.h desigur dar nu l-am mai scris .

New Reply
Page 16 of 70 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast