Not a member? Register now!
Announcements
Like us on Facebook, follow us on Twitter! Celebrate another year with MH and read our yearbook.
Manga News: Check out this week's new manga (10/13/14 - 10/19/14).
Forum News: The nomination phase of the Community Awards 2014 is live! Visit new sections for Nisekoi and Kingdom!
Translations: Bleach 600 by BadKarma
New Reply
Page 25 of 70 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast
Results 361 to 375 of 1045

Thread: Romanian Community - Drumurile noastre toate, se vor intâlni....pe MH! Bine ați venit!

Hound of Shadow 伝説メンバー / Densetsu / Legendary Member benelori's Avatar
    Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Re: Romanian Community - Drumurile noastre toate, se vor intâlni....pe MH! Bine ați venit!

...nu doar eu va pregatesc...dar nu va mai spun nimic

Si da....baiat de treaba = baiat care nu doarme

OP a fost destul the bun....daca vrei ca povestea sa avanseze pune-ti banii pe Robin...io asta zic de cand a aparut Robin si a inceput faza cu Poneglyph-uri

Da' restul? Eu cred ca toate au fost la un nivel acceptabil, iar HxH excelent

MH Senpai 有名人 / Yuumeijin / Celebrity matzik1212's Avatar
    Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Re: Romanian Community - Drumurile noastre toate, se vor intâlni....pe MH! Bine ați venit!

Mmmm sincer mi-a placut ca Jimbei nu a acceptat sa fie urmatorul nakama ...chiar aveam o discutie pe thread si ziceam ca Jimbei va fi ceva de genu lui Vivi adica un nakama in name only ....mai mult ca un aliat of the crew (la naiba suna naspa in romana asa ca mai bag si cuvinte in engleza )
    Pe de alta parte nu-mi vine sa cred ca Shirahoshi e arma antica Poseidon , Oda chiar e imprevizibil sa faca un om, mai bine zis o sirena o arma si sincer nu prea imi place ideea dar whatever , per total mi-a placut cap a fost ok pt a schimba tensiunea care s-a acumulat dupa atatea batalii

Registered User 上級員 / Jyoukuuin / Sr. Member noVaLue's Avatar
    Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

One Piece se mentine in fiecare capitol, povestea e buna... poate in anime nu prea se merita, desi comedia e acceptabila. Mai interesanta e povestea lui Robin, decat One Piece, desi cred ca acolo unde se afla OnePiece, se afla toate lucrurile care ei le cauta, TotulIntr-oBucata

---------- Post added at 11:37 PM ---------- Previous post was at 11:35 PM ----------

Quote Originally Posted by benelori View Post
    Si da....baiat de treaba = baiat care nu doarme
    In viata trebuie sa mai stai si treaz cand altii dorm.
    Code:
    No Signature, because it's one.

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Quote Originally Posted by matzik1212 View Post
    Mmmm sincer mi-a placut ca Jimbei nu a acceptat sa fie urmatorul nakama ...chiar aveam o discutie pe thread si ziceam ca Jimbei va fi ceva de genu lui Vivi adica un nakama in name only ....mai mult ca un aliat of the crew (la naiba suna naspa in romana asa ca mai bag si cuvinte in engleza )
    Pe de alta parte nu-mi vine sa cred ca Shirahoshi e arma antica Poseidon , Oda chiar e imprevizibil sa faca un om, mai bine zis o sirena o arma si sincer nu prea imi place ideea dar whatever , per total mi-a placut cap a fost ok pt a schimba tensiunea care s-a acumulat dupa atatea batalii
    Mie imi place ideea...pentru ca deschide posibilitatea ca aceea arma sau putere sa fie manipulata, sau cel putin sa fie imprevizibila....Shirahoshi e un personaj destul de slab ca fire, deci cumva ideea ca un personaj inocent poate sa fie o arma e putin o idee care sperie, sau ar trebui...

Si mie imi place faza cu Jimbei...eu cred ca lui Luffy nu-i mai trebuie nimeni...

---------- Post added at 12:43 AM ---------- Previous post was at 12:42 AM ----------

Quote Originally Posted by noVaLue View Post
    One Piece se mentine in fiecare capitol, povestea e buna... poate in anime nu prea se merita, desi comedia e acceptabila. Mai interesanta e povestea lui Robin, decat One Piece, desi cred ca acolo unde se afla OnePiece, se afla toate lucrurile care ei le cauta, TotulIntr-oBucata
    Yup...si de aceea Robin e si personajul meu favorit
    Quote Quote:

In viata trebuie sa mai stai si treaz cand altii dorm.
    Am dormit 14 ore astazi

Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

Faci somnu de frumusete ;
    Code:

6. Like 1 Member(s) likes this post
    Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Da si eu sunt indragostita de poveste pt ca are un caracter de unicitate , la inceput am avut oarecare retineri sa incep manga asta tinand cont cat e de lunga dar chiar a meritat
    Robin e un personaj interesant si ma bucur ca face parte din crew-ul lui Luffy , abea astept sa vad ce ne va dezvalui din cei 2 ani in care a stat alaturi de Dragon ^_^

Prima mea manga tip Shounen a fost Naruto pt care am o slabiciune as putea spune apoi dupa ce am terminat Naruto am zis sa incerc si altele de acest gen si ma bucur ca am facut-o ... asta e chiar daca sunt fata imi plac manga de baieti ce pot face

Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

Imi aduce aminte de un alt anime in care un personaj, era o arma legendara, dar acel personaj nici nu stia de asa ceva :|
    Code:

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Da si eu sunt indragostita de poveste pt ca are un caracter de unicitate , la inceput am avut oarecare retineri sa incep manga asta tinand cont cat e de lunga dar chiar a meritat
    Robin e un personaj interesant si ma bucur ca face parte din crew-ul lui Luffy , abea astept sa vad ce ne va dezvalui din cei 2 ani in care a stat alaturi de Dragon ^_^

Prima mea manga tip Shounen a fost Naruto pt care am o slabiciune as putea spune apoi dupa ce am terminat Naruto am zis sa incerc si altele de acest gen si ma bucur ca am facut-o ... asta e chiar daca sunt fata imi plac manga de baieti ce pot face
    Foarte bine...shoujo sunt cam proaste daca e sa fiu sincer...cam dau o imagine proasta despre fete...nu ca in Naruto nu ar fi la fel, dar macar acolo scenele de lupta sunt bune, sunt personaje cool....
    Basically...ai ce vedea

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Si mie imi place faza cu Jimbei...eu cred ca lui Luffy nu-i mai trebuie nimeni...
    Eu as mai vrea inca 2 nakama ....inca o fata pt ca simt ca inca o prezenta feminina ar fi ok (cel putin pt Sanji lol) care obligatoriu ar trebui sa aiba un DF si as vrea un fishman doar ca nu Jimbei ci un personaj complet nou

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Eu as mai vrea inca 2 nakama ....inca o fata pt ca simt ca inca o prezenta feminina ar fi ok (cel putin pt Sanji lol) care obligatoriu ar trebui sa aiba un DF si as vrea un fishman doar ca nu Jimbei ci un personaj complet nou
    O aditie cu DF ar fi buna....nici un utilizator de Haki n-ar strica...multi il vor be Sabo(or whatever his name)...prietenul lui Ace...ar fi chiar misto sa-l vedem

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Foarte bine...shoujo sunt cam proaste daca e sa fiu sincer...cam dau o imagine proasta despre fete...nu ca in Naruto nu ar fi la fel, dar macar acolo scenele de lupta sunt bune, sunt personaje cool....
    Basically...ai ce vedea
    Da ai dreptate in privinta genului Shoujo ...chiar ma dispera cum fac ca toate fetele sunt niste aiurite care accepta tot felul de tampenii din partea unui baiat cool ...not very nice
    Mie imi plac f mult tipul de manga care are de a face cu arte martiale , vreau sa vad lupte misto , sange chestii d'astea ..chiar recent am terminat o manhwa cam ciudata de altfel dar mi-a placut ca era toata color ca Noblesse (f multa violenta in ea btw )

Da stiu chestia asta cu Sabo dar sunt si f multi care cred ca el face parte din WG ...adica mi s-ar parea ciudata daca ar fi adevarat pt ca el a fost "omorat" de un tenryuubito
    Last edited by matzik1212; December 07, 2011 at 05:59 PM.

Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

Care manhwa? Da de aceea imi place si mie Bleach, doar pentru arte martiale/sange/sabii. Nu prea mai ai ce vedea din moment ce termini seriile mai importante, stai cu sufletul la gura, si astepti capitolul din saptamana viitoare
    Code:

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Da ai dreptate in privinta genului Shoujo ...chiar ma dispera cum fac ca toate fetele sunt niste aiurite care accepta tot felul de tampenii din partea unui baiat cool ...not very nice
    Mie imi plac f mult tipul de manga care are de a face cu arte martiale , vreau sa vad lupte misto , sange chestii d'astea ..chiar recent am terminat o manhwa cam ciudata de altfel dar mi-a placut ca era toata color ca Noblesse (f multa violenta in ea btw )

Da stiu chestia asta cu Sabo dar sunt si f multi care cred ca el face parte din WG ...adica mi s-ar parea ciudata daca ar fi adevarat pt ca el a fost "omorat" de un tenryuubito
    Quote Originally Posted by noVaLue View Post
    Care manhwa? Da de aceea imi place si mie Bleach, doar pentru arte martiale/sange/sabii. Nu prea mai ai ce vedea din moment ce termini seriile mai importante, stai cu sufletul la gura, si astepti capitolul din saptamana viitoare
    Cititi Berserk...omgzomgfangasm mode!

Country
    Romania
    Post Thanks / Like

Manhwa se numeste A Fairy Tail for the Demon Lord si e chiar ciudata ...sunt foarte multe chestii confuze si autorul nu a explicat multe chestii dar era acolo un afterword in care zicea ca a facut asta pt ca urmeaza un squel dar nu se stie cand

Gata baieti eu ies ca mi s-a facut somnic ...mi-a facut placere ca de obicei

AAAa si inca o mica editare am incercat bersek dar am luat o pauza de la el poate o sa ma apuc din nou ca inca nu m-a vrajit suficient Bye Bye

Country
    Belgium
    Post Thanks / Like

Ah daca nu citesti posturile .... Am citit Berserk ... de acum 5 luni :/ si inca in carti. L-am degustat intr-o saptamana

---------- Post added at 12:13 AM ---------- Previous post was at 12:12 AM ----------

Si eu voi reveni cand voi veti fi la nani, pana atunci ies si eu ... O seara placuta Adelina
    Code:

New Reply
Page 25 of 70 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast