Malay Thread | Page 49 | MangaHelpers

• Join in and nominate your favorite shows of the summer season 2023!

Malay Thread

Status
Not open for further replies.

amar_kun

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Reaction score
22
Country
Malaysia
Re: The Malay Language

urm... actually panjang kisahnye pasal ruang kosong tu.. so spt yg aku cakap kt epul, kalo nak tau kene YM aku ah.. takleh cakap kt forum nih.. privacy! hehe (tiru bax)

lagi pun aku mude lagi ah.. blajo pon tak abes lagi.. so takde mase lah nak pikir2 pasal2 mende tu.. kapel2 ni bagi aku bazir wang dan masa je.. :notrust

sushi

Registered User
Reaction score
0
Country
Malaysia

hoho..yeke, habis hati ko tu ko letak kat maner???? takkan tak fall for anyone ???

ko nak YM aku ka???

amar_kun

Registered User
Reaction score
22
Country
Malaysia

hati aku? my heart already shattered into thousand pieces.. not im taking my time mending it.. cewahh.. skeaping plak.. eh, aku dah salah thread ni, patutnye thread ni kene cakap mlayu.. karang tak pasal2 bax ban aku pasal out of topic..

erm.. takpe lah.. aku malas nak ym ngn pompuan sebenarnya.. dalam list ym aku pun ada 2 je pompuan.. tu pun timbalan aku dalam projek summer kt uk ni..

sushi

Registered User
Reaction score
0
Country
Malaysia

hahahahha

rupanya ko masih anggap aku ni pompuan.....hahahahah

aku ni hidup dikelilingi lelaki...tuh kawan aku kat skool slalu cakap aku ni ganas tapi best gak...aku cam tomboy tapi tak sbb muka aku cover part tu dgn baik skali...

amar_kun

Registered User
Reaction score
22
Country
Malaysia

eh.. skarang aku dah kompius.. sushi ni laki ke pompuan?:blink

nak kate laki, taruk gambo kucing.. laki mane taruk gambo kucing kt avatar..

ko cover muke ko? ko cover ngn ape? kipas? (ala.. macam dalam citer cina tu.. )

sushi

Registered User
Reaction score
0
Country
Malaysia

tengok kita nih memang topic jumper....

owh sbb muka aku ayu gila sampai budak kat klas aku yang baru tuh terkejet beruk diorang bila tau perangai sebenar aku yang super talkative and aktif walaupun aku berpenyakit

bax

MH Senpai
伝説メンバー / Densetsu / Legendary Member
Reaction score
7,985
Country
Malaysia

Memang random betul korang berdua nih :XD

amar_kun

Registered User
Reaction score
22
Country
Malaysia

sushi: ish.. dia ni... perasan gila..

erm, ko berpenyakit? ko sakit ape

bax: aku belajar dari ko lah.. king of spammer.. heheh :XD

sushi

Registered User
Reaction score
0
Country
Malaysia

wei amar ko tgh wat pa tuh...aku prasan poin tak setanding ngan adalah budak sorang tuh....budak mana kaa...tak ingat lah

aku bermigraine and gastric since primary school tak la teruk

satu gi, ko ni kan amar, mood swing ko pon boleh dikatakan hebat jugak ya

ek eh dah tukar avatar la.....

Last edited:

amar_kun

Registered User
Reaction score
22
Country
Malaysia

ish dia ni.. kepoh btol lah.. aku tukar avatar sket pun tak senang.. haa.. aku tukar balik dah ke avatar lama.. kalo pakai avatar tadi takut ramai plak yg terpikat :XD

erm, aku moody? btol gak la kot..

oh.. ko gastrik eh? aku kecik2 pon gastrik gak.. masa aku darjah 3.. pasal time tu aku macam malas nak makan.. makan pun ikut sedap hati je.. last2 kene gastrik, padan muka.. tp lepas tu aku dah makan dengan berdisiplin ah.. ikut time.. bergizi lagi berkhasiat.. alhamdulillah dah ok dah..

aku baru lepas makan nih.. tengah hari tadi aku makan coklat je.. aku baru lepas buat mash potato.. senang je.. masak air sampai mendidih, taruk garam, taruk susu, taruk lada hitam, taruk mentega, dan akhir skali ingredient plg penting, "instant mash potato"!! dah siap satu masakan yg sedap mudah lagi mengeyangkan :XD

sushi

Registered User
Reaction score
0
Country
Malaysia

hehehehehhe....ko ada blajar pasal psikologi tak kat u skarang nih

amar_kun

Registered User
Reaction score
22
Country
Malaysia

ada laa blajar sikit2 masa first year aritu.. kadang2 menarik, kadang2 bosan.. ikut lecturer lah sape yg sampaikan..

apsal? ko minat nak major in psyciatry ke? ko jadi PRS eh kt skolah? geng2 kaunseling ni suka laa bab2 psikology nih..

sushi

Registered User
Reaction score
0
Country
Malaysia

taklah , aku mana ada ikut PRS malas....aku kat skolah ikut aktiviti rancak...

kan manusia ada mental disorder dia yang tersendiri walaupun sedikit, betul tak?
benda jadik sama ada sebab paranoia, trauma, or bad experience, kan?

yang ni terapply kat aku...

amar_kun

Registered User
Reaction score
22
Country
Malaysia

ic ic.. ko ade fobia kt something yg boleh trigger balik memory of the experience tu lah eh?

kalo camtu, aku plg takut kt kucing lah kot.. pasal masa aku skolah asrama penuh dulu, aku penah tengok 'hantu kucing' :XD

time tu aku stay up kt study room.. on the way nak balik dorm tu, aku ada nampak 'kucing terbang' dari tingkat 3 sampai tanah.. terus aku lari balik dorm aku.. sejak aritu aku takut kt kucing2 yg tengah2 malam ni.. isk isk

sushi

Registered User
Reaction score
0
Country
Malaysia

wei jangan cita macam tuh...dahlah aku peminat kucing and penakut tahap dewa...

aku masa tgh puberty kat skolah primary la, aku nih kira macam pernah dipulau and kat rumah aku kurang kawan....so bila aku ada kawan or somebody to talk to, aku tak dapat nak tolong but be talkative....insanely talkative.

kalau mood aku terpadam aku akan tetiba ja senyap. ni kalo ada somethinbg yang tak kena trigger my other side la

weird right??

ngan kat rumah, ada time untuk aku menangis....

Last edited:

amar_kun

Registered User
Reaction score
22
Country
Malaysia

oh yeke.. kesiannye ko.. masa skolah rendah lagi dah penah kene pulau.. isk isk.. aku rase kawan2 ko pulau kau sbb ko lawa sangat kot.. pastu diorang jeles.. pasal tu laa diorang pulau.. hehe.. (ape aku merepek nih >.<)

er ko menangis? menangis sbb ape? tibe2 rase sedih? ke tak sedih tp tiba2 kluar air mata? kalo menangis pasal sedih tu kire normal lah.. tp kalo asyik tetiba sedih takde pasal tu tak berapa normal gakle..

erm.. aku rasa ko kene banyakkan interaksi dengan alQuran.. baca Quran with the meaning.. so that Quran tu boleh sentuh hati ko.. dengan tu ko akan jadi lebih tenang dan konfiden.. dan daripada ko nangis saje2 tak tentu pasal, baik ko nangis time baca quran, dapat pahala..

ada satu kisah ni.. ada org tu nak kene masuk neraka.. tiba2 bila sampai kt pintu neraka, ada air mata dia halang dari masuk pintu.. pastu air mata tu merayu kt Allah
"Ya Allah, aku ni lah air mata fulan bin fulan.. dia menangis kerana takut dan bertaubat kepada Mu ya Allah"

so lepas tu org tu Allah ampunkan dan dia dibawak ke syurga..

haa.. itu lah dia kehebatan air mata.. so janganlah bazir air mata tu.. air mata kita ni hanyalah utk Allah.. in fact segala benda yg kita ada ni utk Allah..

wallahua'lam

sushi

Registered User
Reaction score
0
Country
Malaysia

wei aku nangis bila aku ingat kat Allah lah....

ko nih memang kuat merepek lagi teruk dari bax....

aku jenis yang extrimist ingat?
jadi aku tak suka buat muka sedih depan orang n bila balik kat sanctuary aku kat bilik aku, semuanya terlepas....cuma problemnya aku nih prompuan, ko tau la kan masa bila pompuan paling sensetif, kan. jangan bagi tau aku ko tak tau pulak. Hish doktor jenis apa lah yang tak tau.

amar_kun

Registered User
Reaction score
22
Country
Malaysia

ic ic.. mane laa aku tahu ko nangis sbb ape pasal ko tak cakap tadi.. bagus lah ko nangis pasal ingat kt Allah.. tu tandanya hati ko masih lagi basah, hidup dan sensitif.. imam ghazali ada cakap 3 cara nak kasi hati hidup.. 1. zikir (ingat kt Allah) 2. baca quran 3. solat.. kalo ko buat ketiga2 menda tu, tp hati ko tak tersentuh langsung, maknanya hati kita dah keras.. pasal slalu diselaputi dosa.. dan kita patut takut lah kalo hati kita keras.. aku pun macam takut gak kadang2 pasal kalo buat ketiga2 tu tp hati tak tersentuh.. so kene lah banyak istighfar utk hapuskan dosa2 kita.

aku kuat merepek? kalah bax? hehe.. aku pun tatau nak react cemane.. nak rasa seronok ke nak rasa sedih pasal aku dah kalahkan bax dari segi kemerepekan... huhu

masa pompuan paling sensitif? er.. masa bila eh? masa nak beranak? :XD

sushi

Registered User
Reaction score
0
Country
Malaysia

dah...mula...dah...

okay la tuh, thanks kay ko support aku...

betul cakap cikgu aku....lelaki memang lagi sensetif daripda perempuan yang tuh bila marah skali macam gunung berapi. habis bercerai bertalak...heheheheh

amar, kat sana pukul brapa??

Last edited:

amar_kun

Registered User
Reaction score
22
Country
Malaysia

erm.. camne nak cakap eh.. actually, laki ngn pompuan, pompuan lagi sensitif.. laki lagi rational..

pasal tu lah hukum talak tu diberi kuasa pada laki.. bukan pada pompuan..

bayangkan, kalo laa pompuan dapat kuasa utk buat talak, sure tiap2 hari ada pasangan yg bercerai-bertalak.. pasal pompuan sensitif.. kalo laki, diorang pikir rational... kalo nak cerai tu, dia pikir dulu ape nak jadi ngn anak2, ape nak jadi ngn ekonomi, etc etc..

ni sume ada kaitan ngn otak lah.. kita kan ada otak kanan dan otak kiri.. pastu antara dua otak tu macam ada membrane yg barrier dia lah.. yg menyambungkan otak tu ialah satu yg kita panggil corpus callosum.. haa.. pompuan punye lagi tebal dari laki.. so penghantaran info dari otak kanan ke kiri tu lagi laju laa dari laki.. so pasal tu laa korang sensitif.. kalo laki tak, info tu hantar lambat, so diorang ada laa masa utk pikir baik buruk dari segi rasional..

kalo ko buat survey, pasangan yg kapel ni, mostly yg breakup2 ni mostly pompuan yg mintak break up.. pasal diorang lagi sensitip dan kalo salah sikit terus nak mintak break up..

hm.. actually kedua2 pun ada kebaikan masing2.. macma pompuan ni kan korang sensitif, jadi korang macam lebih sesuai utk jadi pendidik.. jadi cikgu, lecturer, ustazah, cikgu tadika.. pasal korang akan sensitif dengan development manusia.. kalo laki, dia tegas, so lagi sesuai jadi hakim, polis etc.. susah laa kalo dapat hakim yg emotional.. hehe..

sini baru pkol 5.55 petang.. aku malas main bola ah petang ni.. huhu

Status
Not open for further replies.