Polish Community - Chodź razem! | Page 39 | MangaHelpers



  • Join in and nominate your favorite shows of the summer season 2023!

Polish Community - Chodź razem!

jacek185

Registered User
初心者/ Shoshinsha / Beginner
Joined
Apr 12, 2010
Messages
31
Reaction score
9
Gender
Male
Country
Poland
Witam wszystkich bardzo serdecznie i życze bardzo wiele i miło spędzonych godzin na MH :)
 

Goral

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Aug 2, 2007
Messages
1,665
Reaction score
1,993
Age
38
Gender
Male
Country
Poland
Japończyk uczący się naszego pięknego języka:

 
Last edited by a moderator:

brajt

Registered User
初心者/ Shoshinsha / Beginner
Joined
May 30, 2015
Messages
15
Reaction score
0
Gender
Male
Country
Poland
To ja się przywitam, po trzech latach nieaktywności wątku. :)
 

Baszko

Registered User
初心者/ Shoshinsha / Beginner
Joined
Mar 2, 2017
Messages
20
Reaction score
20
Age
23
Country
Poland
uu pustki niezłe pustki tu są...
 

Linali

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Dec 19, 2015
Messages
1,105
Reaction score
7,261
Gender
Female
Country
Poland
@Vici, @Asorx, może byśmy tak to troszku rozkręcili? ;) (jak fajnie napisać coś po polsku)
 

Asorx

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Nov 28, 2015
Messages
552
Reaction score
1,157
Age
25
Gender
Male
Country
Poland
Oooo :derp Nie wiedziałem, że coś takiego jest na tym forum XD
 

Linali

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Dec 19, 2015
Messages
1,105
Reaction score
7,261
Gender
Female
Country
Poland
Ja też odkryłam to stosunkowo niedawno, jako że ten wątek jest mało aktywny, był schowany gdzieś tam w środku...
Jak poszła matura? :D Nawet nie sprawdzałam, co w tym roku dali na polskim i historii na wypracowanie.
 

Asorx

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Nov 28, 2015
Messages
552
Reaction score
1,157
Age
25
Gender
Male
Country
Poland
A dobrze wszystko zdane :hiAle bardzo dużo osób nie zdało aż 22%.. w tym roku.
 

Linali

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Dec 19, 2015
Messages
1,105
Reaction score
7,261
Gender
Female
Country
Poland
Gratulacje! :D Wybierasz się teraz na studia?

Aż 22% nie zdało? To matma wszystkich położyła???
 

Asorx

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Nov 28, 2015
Messages
552
Reaction score
1,157
Age
25
Gender
Male
Country
Poland
Tak, głównie matma ale 14% nie zdało z dwóch przedmiotów i nie ma poprawek.
Tak wybieram się xD Chciałbym iść na grafikę komputerową i animację. Za tydzień mam rozmowę kwalifikacyjną cykam się :pout
 

Linali

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Dec 19, 2015
Messages
1,105
Reaction score
7,261
Gender
Female
Country
Poland
Tak, głównie matma ale 14% nie zdało z dwóch przedmiotów i nie ma poprawek.
Tak wybieram się xD Chciałbym iść na grafikę komputerową i animację. Za tydzień mam rozmowę kwalifikacyjną cykam się :pout
Jak zawsze. Pamiętam, że odbierałam świadectwo maturalne razem z bliską koleżanką, która oblała właśnie matmę. Sama raczej nie miałam problemów z tym przedmiotem, ale byłam w klasie humanistycznej, gdzie dziewczynom matma śniła się po nocach :D

Masz rozmowę kwalifikacyjną na studia? Stary proces rekrutacyjny wraca jak widzę, ja musiałam tylko zanieść papiery i czekać, aż wyliczą mi średnią z ocen i ustawią w rankingu. Nie martw się, na pewno sobie poradzisz. Wypij jakąś ziołową herbatkę na uspokojenie przed :D Może dałoby radę poszukać info od starszych roczników jak to wygląda i o co pytają?
No trochę się zgadzam, teraz ta matura nie wygląda tak źle w porównaniu do tego, co było kilka lat temu. Tej starej to nie wiem, czy sama bym zdała :XD
Najbardziej to dziwi mnie wysoka niezdawalność z matmy, bo to przecież nie wymaga jakiegoś abstrakcyjnego myślenia, to kwestia podstawienia danych do wzoru (wszystkie wzory są podane) i kalkulator zrobi resztę :XD
--- Double Post Merged, , Original Post Date: ---
Swoją drogą, jakieś odczucia po ostatnim rozdziale FT? Skoro i tak wszyscy troje jesteśmy z tego samego forum ;)

Ja osobiście jestem zawiedziona. Zostały trzy rozdziały, a ludzio-Acno nietknięty palcem, smoko-Acno właśnie pozbył się wszystkich statków. Właściwie nic poza nakama speechami się nie dzieje w tej innej rzeczywistości. Fajnie że Lucy coś robi bez świecenia cyckami, należało się dziewczynie te 5 minut. Tylko co teraz?

W ogóle to był dla mnie straszny piątek z mangowego punktu widzenia. Najbardziej znienawidzony ship ever pływa po wodach NnT już od 3000 lat i raczej nie ma bata, żeby zatonął (przynajmniej ja wyzbyłam się resztek nadziei), rozdział Magi skupiony na Alibabie (za co ja cierpię te katorgi? :gwah), a przyszłość trzech ostatnich rozdziałów FT nie wygląda najlepiej :8C
 
Last edited:

Asorx

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Nov 28, 2015
Messages
552
Reaction score
1,157
Age
25
Gender
Male
Country
Poland
Ft to teraz jakaś masakra. Zobaczymy jak to będzie z tą Acnologią ale jak Erza odrzuci Acno swoim mieczem na jakieś statki to ah. :facepalm Ja myślałem, że to Król Duchów jakoś go pchnie na te statki albo coś. A co do Lucy to ciesze się, że może się wykazać. Ale mi bardziej chodziło o jakąś walkę, aby pokazała co potrafi. Bo ona jest jedyną postacią z głównych, która nie poszła na całość od czasu time skipu. No ale trudno. Fanservice queen. Postać z potencjałem, która została zniszczona. Ale i tak ją kochu :kissbunny
--- Double Post Merged, , Original Post Date: ---
A ja teraz zacząłem czytać Boku no Hero Academie. Bardzo polecam :hi
--- Double Post Merged, ---
Tak z ciekawości o jakim shipie mówisz z Magii?
 

Linali

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Dec 19, 2015
Messages
1,105
Reaction score
7,261
Gender
Female
Country
Poland
A ja teraz zacząłem czytać Boku no Hero Academie. Bardzo polecam :hi
Ooo, czytałam mangę i obejrzałam jeden sezon anime. Porzuciłam mangę, w sumie to bez powodu, tak jakoś nagle odechciało mi się czytać :p Ale pamiętam, gdzie skończyłam, więc w każdej chwili mogę bez problemu do niej wrócić. Fajna historia, podoba mi się motyw szkoły dla superbohaterów. No i główny bohater mnie nie wkurza, to rzadkość w shounenach. Jak Ci idzie czytanie?
Tak z ciekawości o jakim shipie mówisz z Magii?
To nie z Magi, to z Nanatsu no Taizai. Uchhhh, jak ja nie lubię tej bohaterki. A jeszcze się okazuje, że jej ship płynie :notrust Do kitu z tym... Drugi najmniej lubiany ship z tej mangi zatonie już niedługo mam nadzieję. NnT też czytasz?
Dobry dzen panstvo xd
Dzień dobry, sąsiedzie :hi
 

Asorx

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Nov 28, 2015
Messages
552
Reaction score
1,157
Age
25
Gender
Male
Country
Poland
Ooo, czytałam mangę i obejrzałam jeden sezon anime. Porzuciłam mangę, w sumie to bez powodu, tak jakoś nagle odechciało mi się czytać :p Ale pamiętam, gdzie skończyłam, więc w każdej chwili mogę bez problemu do niej wrócić. Fajna historia, podoba mi się motyw szkoły dla superbohaterów. No i główny bohater mnie nie wkurza, to rzadkość w shounenach. Jak Ci idzie czytanie?
Ja jestem na bieżąco ^^ Przeczytałem 140 rozdziałów w dwa dni xD
To nie z Magi, to z Nanatsu no Taizai. Uchhhh, jak ja nie lubię tej bohaterki. A jeszcze się okazuje, że jej ship płynie :notrust Do kitu z tym... Drugi najmniej lubiany ship z tej mangi zatonie już niedługo mam nadzieję. NnT też czytasz?
aaaa. Nanatsu no tazai oglądałem anime. Ale właśnie myślę nad mangą. Jaki ship? I jaka bohaterka? Jak ja pamiętam to mi nikt raczej chyba tam nie przeszkadzał.
Dobry dzen panstvo xd
Dzień dobry!
 
Last edited:

Linali

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Dec 19, 2015
Messages
1,105
Reaction score
7,261
Gender
Female
Country
Poland
Ja jestem na bieżąco ^^ Przeczytałem 140 rozdziałów w dwa dni xD
Wow :blink Czyli jak rozumiem fabuła Cię wciągnęła :tem Jacyś ulubieńcy i nieulubieńcy? Ja zakochałam się w Todorokim i All Might-cie (jak to się odmienia????!!!), ale nie trawię ojca tego pierwszego, no kutas do kwadratu. I ten koleś z rękami na twarzy (zawsze zapomnę, jak się nazywa) - sądzę, że można nim straszyć niegrzeczne dzieci. No i Iida jest trochę zbyt nadęty jak na mój gust :amuse
aaaa. Nanatsu no tazai oglądałem anime. Ale właśnie myślę nad mangą. Jaki ship? I jaka bohaterka? Jak ja pamiętam to mi nikt raczej chyba tam nie przeszkadzał.
Elizabeth. No nie cierpię jej jak komarów, za bardzo przypomina mi Sakurę z Naruto i Orihime z Bleacha, które działały mi na nerwy samym faktem istnienia. Tak jak one jest przez większość czasu bezużyteczna (poza umiejętnością leczenia ran) i jej słownictwo w dużej mierze ogranicza się do imienia głównego bohatera i przyrostka (w jej przypadku jest to -sama). Ja po prostu nienawidzę takich bohaterek, ciśnienie mi podnoszą za każdym razem jak pojawią się w scenie.
A płynie jej ship z Meliodasem oczywiście, no bo jak to tak, główna bohaterka nie spiknie się z głównym bohaterem? Niemożność, mocium panie :notrust Z tym że Nakaba nie poczekał do zakończenia serii, a spiknął ich już duuuuuużo wcześniej. Duuuuuużo za wcześnie jak na mój gust, już pomijając fakt, że są parą w ogóle. Może chociaż Ban zapomni wreszcie o tej wróżce, za którą również nie przepadam i zainteresuje się żywą dziewczyną z krwi i kości, jaką jest Jericho. Ta mnie na przykład w ogóle nie irytuje, pomimo bycia tsundere, i moim skromnym zdaniem byliby z Banem świetną parą. Ale nie, nieszczęśliwa miłość jest bardziej poczytna. Dobrze że przynajmniej Kingowi i Diane się udało, im akurat kibicowałam z całego serca :blush
 

Asorx

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Nov 28, 2015
Messages
552
Reaction score
1,157
Age
25
Gender
Male
Country
Poland
Wow :blink Czyli jak rozumiem fabuła Cię wciągnęła :tem Jacyś ulubieńcy i nieulubieńcy? Ja zakochałam się w Todorokim i All Might-cie (jak to się odmienia????!!!), ale nie trawię ojca tego pierwszego, no kutas do kwadratu. I ten koleś z rękami na twarzy (zawsze zapomnę, jak się nazywa) - sądzę, że można nim straszyć niegrzeczne dzieci. No i Iida jest trochę zbyt nadęty jak na mój gust :amuse
Todoroki, Kirishima, Deku i Uraraka to moje ulubione postacie. Tak Ilda według mnie też jest za bardzo nadęty. A co do "nieulubieńców" to nie przepadam za Bakugou. Po prostu nie lubię go za to jak Deku traktuje. Irytuje mnie xd
Elizabeth. No nie cierpię jej jak komarów, za bardzo przypomina mi Sakurę z Naruto i Orihime z Bleacha, które działały mi na nerwy samym faktem istnienia. Tak jak one jest przez większość czasu bezużyteczna (poza umiejętnością leczenia ran) i jej słownictwo w dużej mierze ogranicza się do imienia głównego bohatera i przyrostka (w jej przypadku jest to -sama). Ja po prostu nienawidzę takich bohaterek, ciśnienie mi podnoszą za każdym razem jak pojawią się w scenie.
undefined
Powiem tak. Ja tez nie lubię takich postaci ale przynajmniej np Sakura wiedziała, że źle robi mimo, że była suką i starała się ich dogonić. Według mnie bez kekkei genkai albo bestii w ciele bardzo dobrze się rozwinęła. Ale jej właśnie glownym minusem jest charakter. Każdy ja pamięta głównie za 1 sezon a to było masakra.. Co do Inoue to się zgodzę. Autor tak ja zepsuł. Po co jej dawał Tsubakiego, który jest jej wróżka do ataku jak nic ona nim nie robiła. Bleach i tak na wysokim miejscu u mnie nie jest ale czy tak ciężko zrobić damska główna bohaterkę, która jakoś umie się ogarnąć? Jeżeli chodzi o Elizabeth to od początku było wiadomo, że nie walczy ale ma tam jakieś leczące zdolnośći. Szczerze ona mi nie przeszkadza ale też jakoś za nią nie szaleje. Z tych trzech to główne Inoue nie znoszę xD "Kurosaki-kun" śni mi się po nocach xd A co do Nanatsu no tazai to moja ulubIona postać to Hawk. No po prostu kocham ta świnkę i jej teksty XD Potem to moje ulubione postscie z najlepszwgo shipu czyli King i Diane.:zomg
 
Last edited:

Linali

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Dec 19, 2015
Messages
1,105
Reaction score
7,261
Gender
Female
Country
Poland
Todoroki, Kirishima, Deku i Uraraka to moje ulubione postacie. Tak Ilda według mnie też jest za bardzo nadęty. A co do "nieulubieńców" to nie przepadam za Bakugou. Po prostu nie lubię go za to jak Deku traktuje. Irytuje mnie xd
Oooo tak, z Bakugou jest niezły dupek, koleś zachowuje się bardziej jak przestępca niż bohater. Co ciekawe on też jest wielkim fanem All Mighta, tak jak Deku, a zachowuje się zupełnie inaczej. Myślę, że najpierw był bucem, ze względu na swoją dużą moc i talent, a potem zazdrosny o Deku i All Mighta. Stąd jego zachowanie. Ale ja się nawet cieszę, że on taki jest, nie wszyscy bohaterowie muszą być kryształowi, ja tam nawet preferuje antybohaterów ;) Poza ojcem Todorokiego - no nie mogę zdzierżyć tego kutafona :errr
Powiem tak. Ja tez nie lubię takich postaci ale przynajmniej np Sakura wiedziała, że źle robi mimo, że była suką i starała się ich dogonić. Według mnie bez kekkei genkai albo bestii w ciele bardzo dobrze się rozwinęła. Ale jej właśnie glownym minusem jest charakter. Każdy ja pamięta głównie za 1 sezon a to było masakra.. Co do Inoue to się zgodzę. Autor tak ja zepsuł. Po co jej dawał Tsubakiego, który jest jej wróżka do ataku jak nic ona nim nie robiła. Bleach i tak na wysokim miejscu u mnie nie jest ale czy tak ciężko zrobić damska główna bohaterkę, która jakoś umie się ogarnąć? Jeżeli chodzi o Elizabeth to od początku było wiadomo, że nie walczy ale ma tam jakieś leczące zdolnośći. Szczerze ona mi nie przeszkadza ale też jakoś za nią nie szaleje. Z tych trzech to główne Inoue nie znoszę xD "Kurosaki-kun" śni mi się po nocach xd A co do Nanatsu no tazai to moja ulubIona postać to Hawk. No po prostu kocham ta świnkę i jej teksty XD Potem to moje ulubione postscie z najlepszwgo shipu czyli King i Diane.:zomg
Zgadzam się, Sakura miała jeszcze jakieś ofensywne właściwości dzięki treningowi z Tsunade, choć uważam, że tym, co pokazała w serii, daleko jej do mentorki jak ziemi do nieba (choć mogę być nieco stronnicza w tej kwestii, bo Tsunade to jedna z moich ulubionych postaci :blush). A przez pierwsze pół serii była tylko zawalidrogą dla Naruto i Sasuke. Choć i później potrafiła zirytować, na przykład kiedy poszła za Naruto, żeby powiedzieć mu, że go kocha (sorry, ale to było po prostu podłe) albo kiedy próbowała na własną rękę zabić Sasuke (a to z kolei było idiotyczne; szkoda, że jemu nie udało się wtedy zabić jej). A właśnie, jak Ci się widzą końcowe paringi z Naruto? Ja muszę przyznać, że przy czytaniu ostatniego rozdziału zaliczyłam mały mindfuck :XD

Ja najbardziej lubię Kinga, jest taki słodki, szczególnie kiedy okazuje uczucia Diane :blush No i to epickie wejście, kiedy przebił Bana włócznią, położył się na niej i przywitał ze starym znajomym jak gdyby nigdy nic :hip No i Escanor, koleś jest po prostu cool :hip Generalnie lubię wszystkie siedem grzechów i parę postaci pobocznych, jak Gilthander, Jericho czy Zeldris (tego ostatniego pewnie jeszcze nie znasz, jeśli oglądałeś tylko anime ;)). Generalnie poza Elizabeth i może jeszcze tą czarodziejką z Gil-manią nikt mi nie działa na nerwy. Ale Eli jest w top 5 moich najmniej lubianych postaci wszechczasów.

A propos, ship Kinga i Diane płynie. Yay! :spaz Gdybyś chciał zacząć czytać mangę od miejsca, gdzie skończyło anime, to zacznij od rozdziału 103 ;)
 

Asorx

Registered User
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Joined
Nov 28, 2015
Messages
552
Reaction score
1,157
Age
25
Gender
Male
Country
Poland
A właśnie, jak Ci się widzą końcowe paringi z Naruto? Ja muszę przyznać, że przy czytaniu ostatniego rozdziału zaliczyłam mały mindfuck :XD
Jeżeli chodzi o paringi to je bardzo polubiłem. Moim ulubionym shipem jest Ino x Sai. A oglądasz Boruto? Zdziwiłem się, że może być tak dobre. Bardzo polecam anime ^^ A dlaczego zaliczyłaś mindfuck? Zaskoczyło mnie tylko to, że Choji ożeni się z tą ciemnoskórą (nie pamiętam imienia). A reszta była spoko jak dla mnie.
--- Double Post Merged, , Original Post Date: ---
to zacznij od rozdziału 103 ;)
Dzięki :occa
 
Top