Polish Community - Chodź razem!

makhan

Manga Editor
中級員 / Chuukyuuin / Member
Reaction score
197
Country
Poland
Re: Polish Thread

Jak to mozliwe, ze nie macie na senpuu podforum One Piece, to najlepsza manga z Shonen Jumpa XD
Naruto i Bleach sie nawet nie umywaja :p
W ogole dziwi mnie troche wybor mang jakie sa wydawane w Polsce, jest tyle genialnych tytulow ktorych nikt nie rusza...

Acalia

Intl Translator
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Reaction score
354
Country
Poland

Makhan, nie ma bo nie ma wystarczającego zainteresowania tą serią...
Temat jest o niej mały, mało osób się udziela... Ale jeśli zainteresowanie drastycznie wzrośnie, to podforum może powstać - nic nie stoi na przeszkodzie chyba...^^

(imo OP wcale nie jest taki fajny, a krecha jest jedną z najbardziej odpychających jakie kiedykolwiek widziałam...ale to moja subiektywna opinia... poza tym długie to to jest xD zupełnie nie moja bajka...)

Gradonil_Ral

Manga Editor
Reaction score
63
Country
Winterfell

Odnośnie twojej opinii o OP - czytałaś/oglądałaś go chociaż, jeśli tak to w jakiej ilości?
Odnośnie kreski - na pierwszy rzut oka może się taka wydawać, ale bądźmy realistami - kiedy ta seria zaczęła wychodzić? W '97 roku... początki owszem nie były zbyt zachęcające, ale z czasem kreska ewoluowała i oczywiście dalej nie jest podobna do tradycyjnych mangowych kresek, ale waśnie to jest jej dobrym punktem - jest oryginalna.
Wszystko jest po prostu kwestią przyzwyczajenia - ja właśnie przez ową kreskę długo odkładałem oglądanie/czytanie One Piece, a jak już zacząłem to się nie mogłem oderwać ^_^

Acalia

Intl Translator
Reaction score
354
Country
Poland

Hmm kiedyś czytałam OP...jakoś koło 160 chapów przeszłam, ale potem przestałam i nie zmusiłam się żeby nadrobić tę serię...
Niestety, ja w tego typu kresce nie gustuje i ciężko jest mi się zmusić, żebym czytała jeśli art mi nie podchodzi. Nie żeby twierdziła że OP to zły tytuł, bo tak zapewne nie jest (tyle czasu wychodzi i ma rzeszę wiernych fanów - szanuję to i uznaję, że musi trzymać dość wysoki poziom skoro tyle osób go czyta). Ale mnie nie wciągnął - może w przyszłości jak wróci natchnienie dokończę czytanie. Jestem dość wybredna jeśli chodzi o mangi.

Miałam nadzieję, że Fairy Tail, której kreska jest do OP dośc podobna, mi podejdzie i zmuszę się do powrotu do OP, ale utknęłam i w FT na 79 chapie...
Chyba przygodówki i szoneny tego typu to nie moja działka...

JuUnior-kun, dlaczego mnie zathanksowałeś?? Czyżbyś przypomniało sobie o mnie przy okazji felernego chapa Blicza i Kubo popykującego z PS?? xD

juUnior

Intl Translator
MH中毒 / MH Chuudoku / MH Addicted
Reaction score
1,771
Country
Poland

Acalia-senpai "zathanksowałeś" <dobre, dobre :p> Zathanksowałem za to:
imo OP wcale nie jest taki fajny,
Ostatnio odczuwam, że OP zaczyna mnie odsuwać powoli od siebie.. choć przyznam, że "wejście" Law i Kidd'a było fajne.., ale pupa - OP mnie już nie wciąga jak kiedyś :p

Acalia-senpai said:
Czyżbyś przypomniało sobie o mnie przy okazji felernego chapa Blicza i Kubo popykującego z PS?? xD
Ano przyznam, że ze mną źle - skojarzenia z Kubo= Acalia, skojarzenia z Bleach= Acalia, skojarzenia z pięknym Bykauya= Acalia, skojarzenia kurde z bankai= Acalia, skojarzenia z konsolami= Acalia.. tak, coś w tym musi być <joke> :p

Acalia

Intl Translator
Reaction score
354
Country
Poland

Ano przyznam, że ze mną źle - skojarzenia z Kubo= Acalia, skojarzenia z Bleach= Acalia, skojarzenia z pięknym Bykauya= Acalia, skojarzenia kurde z bankai= Acalia, skojarzenia z konsolami= Acalia.. tak, coś w tym musi być <joke>
Toz to pod manię prześladowczą podchodzi xDD
Wolałabym być kojarzona z KH Rebornem! ale Blicz to pierwsza miłość (ta kreska <333)...
Chociaż zepsuł się strasznie i nie mam ochoty już nawet tykać tych "potężnych' ilości tekstu w Bliczu ;/ (ugh! Och! KUROSAKI-KUN! UGH!! RAAAWRRR!!)

Chociaż nadal uważam, że Byakuya jest ładnie narysowany <3 (btw. to był bisz Gorzkiej ^^')

Ale za to Reborn trzyma jeszcze poziom <3 (Gokudera-kun! <3). JuUnior a może przeczytasz Reborna i przyłączysz się do rokmin stulecia na sępó?? xD?

Last edited:

shaddy85

Registered User
Reaction score
200
Country
Poland

To moze ja tez sie dopisze bo tak glupio by bylo sie do rodakow nie dopisac :D

tomeczek

Registered User
初心者/ Shoshinsha / Beginner
Reaction score
1
Country
Poland

tak na wstępie to witam wszystkich:)
dużo z was czyta naruto?
co sądzicie o nowym chapie?

juUnior

Intl Translator
Reaction score
1,771
Country
Poland

Nowy chap zajedwabisty xP A kolejny, który się szykuje pewnie też taki będzie, jak nie lepszy <po spoilerach stwierdzam, że będzie z pewnością miał klimacik> <3
<no i Kakasz nie zginie od gwoździa, nie ma mowy xP>

tomeczek

Registered User
Reaction score
1
Country
Poland

no fakt nie zabili go. Właśnie sam się zabil:blink

Czocza

Registered User
Reaction score
3
Country
Poland

łaaaaa :PP

udało mi sie zarejstrowac w koncu na mangahelpers :) nie moglem wpisac wczesniej tego smiesznego kodu ;]

no nawet troche jest tutaj polaków i niektórych kojarze z senpuu :))

juUnior

Intl Translator
Reaction score
1,771
Country
Poland

tomeczek said:
no fakt nie zabili go. Właśnie sam się zabil
Jeszcze do końca nie wiadomo, ale jeśli tak będzie, to już wolałem, żeby ginął od gwoździa ^^"

Czocza siemasz! Rób tłumaczenia Naruto <3

Acalia

Intl Translator
Reaction score
354
Country
Poland

DżuUnior, nie agituj tłumaczy xD

Czocza widział cię w dziale KHR <333
(sępó atakuje?)

juUnior

Intl Translator
Reaction score
1,771
Country
Poland

Dobra, inaczej: ludzie, jeśli ktoś ma zamiar robić tłumaczenia do jakiejkolwiek mangi, niech to będzie Naruto xPXPXP

Acalia

Intl Translator
Reaction score
354
Country
Poland

Wyszło na to samo xDD
Narutard xD

JuUnior, ale przecież mamy ciebie! (myślisz o emeryturze na MH? widziałam cię wśród 'solenizantów MH' więc... nie mów że rezygnujesz!)

juUnior

Intl Translator
Reaction score
1,771
Country
Poland

Narutardzi forever and ever! .. hmm.. Acalia=Azalia - jaka jest różnica? W wymowie? xP

Neeee, nie rezygnuje! Chyba, że kipne! xP Ale im więcej tłumaczeń, tym lepiej dla sceny! <3

tomeczek

Registered User
Reaction score
1
Country
Poland

aj tam junior dobrze Ci idzie z tłumaczeniami :D dawaj tak dalej

makhan

Manga Editor
Reaction score
197
Country
Poland

haha, kiedyś zastanawiałem się czy nie zacząć tłumaczyć, ale stwierdziłem, że mi się nie chce :p
raz nawet zacząłem jakiś czapter Tsubasa RC, ale zrezygnowałem po dwóch stronach :D (btw, kobiety z CLAMPa są pokręcone, ich mangi są dziwne zarówno pod względem fabuły, dialogów, jak i "rysunków" :p - kto normalny wstawia białe kropki w losowe miejsca każdej strony?)

juUnior

Intl Translator
Reaction score
1,771
Country
Poland

makhan one są nienormalne, crazy kobiety, więc nie dziwmy się czemukolwiek :p I rób tłumaczenia, jeśli będzie Ci się chciało! xD

Acalia

Intl Translator
Reaction score
354
Country
Poland

...hmm.. Acalia=Azalia - jaka jest różnica? W wymowie? xP
Różnica jest jedna podstawowa : Acalia(przez k)to mój nick, a Azalia to jedna z setkek modyfikacji stworzonych przez ekipę z S. Aczkolwiek Canalia też było fajne.
(a zmiana nicka na S. związana była z molestowaniem pewnego admina xD)
Nie warto sobie tym nawet zajmować głowy xD

btw. JuUnior-kun, robimy sobie wyścigi na tłumaczenie Naruto za tydzień? Dawno tego nie robiliśmy~~ (szkoda że ekipa biorąca udział byłaby mniejsza niż wtedy :I)

makhan one są nienormalne, crazy kobiety, więc nie dziwmy się czemukolwiek
*cofa propozycję*
no co ty nie powiesz o tych kobietach cooo?? :darn
:amuse

Last edited: